Ile kosztuje hulajnoga?

Lato to czas beztroskich zabaw i czasu spędzonego na powietrzu. Natomiast trzeba zaznaczyć iż dzieci bardzo chętnie korzystają z wszelkiego rodzaju pojazdów, a tym obecnie najbardziej popularnymi, nie są rowery, ale hulajnogi.

Jakie hulajnogi są najlepsze?

stabilna hulajnoga 3 kołowaMałe dzieci, czyli te w wieku 2- 3 lat, nie są na tyle sprawne, by jeździć na zwykłym rowerze, a te biegowe, zwyczajnie, szybko im się nudzą. W przeciwieństwie do hulajnóg, które są przez niektóre z nich eksploatowane niemal przez cały dzień. Zaznaczmy jednak, że w tym wieku najbardziej odpowiednie są wersje trzykołowe, z uwagi na fakt iż zapewniają stabilność, a co za tym idzie, dużo większe bezpieczeństwo jazdy. Dla ścisłości należy dodać, że w wersjach hulajnóg trójkołowych mamy do czynienia z dwiema opcjami: dwa koła z przodu – jedno z tyłu oraz jedno koło z przodu – dwa z tyłu. Gdy nie wiemy, na którą się zdecydować to z naszej strony doradzamy pierwszą opcję, gdyż jedno koło z przodu nie zapewni pełnego bezpieczeństwa dziecku, które dopiero uczy się jazdy. Natomiast te dzieci, które opanowały już podstawowe umiejętności, jak utrzymywanie równowagi i skręcanie, będą zadowolone i z takiej opcji. Stabilna hulajnoga 3 kołowa to niezbyt duży wydatek, wszak najtańsze modele możemy kupić już za 50 – 60 złotych. Nie jest to wiele, zważywszy iż tego rodzaju pojazdu służą zwykle przez wiele lat, przechodząc z rąk dziecka starszego do młodszego. Warto również wspomnieć, że trójkołowe hulajnogi są lekkie, a ich waga rzadko przekracza 2 kilogramy.

Zdecydowana większość hulajnóg trzykołowych posiada specjalnie zaprojektowany mechanizm skrętny, dzięki czemu zmiana kierunku jazdy jest płynna i nie wymaga dużego nakładu siły. Jeśli natomiast chodzi o hamowanie, są opcje z hamulcem nożnym, jak i klasycznym, szczękowym.